Sistem Ve Ben Çarşamba, 24 Temmuz 2013 23:25

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(3 Oylar)
Gerçekten Yaşıyor musun?
Evetttttttt yaşıyorum tabi ki de yihuuuuuuuuu
Peki Yaşayanın sen olduğuna emin misin?
...................

Eskiden insanlar vakit geçirmek için ne yaparlar bilmiyorum ama bizim gibi tivitırda bu kadar takipcim var aaa Aret bana cevap yazmız gördün mü baaakkkkkk , aman efendim faysbuktada kimleri gördüm hhmmmm istekramda yediğim yemeği paylaşayım gibi zevkleri yaşayamamışlardır kesin(ne büyük bir kayıp).
Biz, biz olarak yaşamıyoruz.Bence biz istenileni yapıyoruz.Ben sistemin istediği beni oynuyorum o kadar.Ben sistem diyorum ama sen ona istediğini de ailem de komşular da o de bu de farketmez ,çünkü onlarında olmanı istediği sen yine sistemin istediğiyle aynı , hepsi sisteme göre yorum yapar seni yönlendirirler mesela hayalin tiyatroda oyunculuktur ama sisteme göre önemli olan mühendisliktir mesela (örnekleri değiştir ben aklıma ilk gelenleri yazdım) sen mühendis olursun istemesen de ailen senle gurur duysun ,insanlar sana saygı duysun diye , sistemde yerin olsun diye , eski arkadaşlarla buluştuğunda bir forsun olsun havan olsun diye.Aslında iyi paketlenmiş içi çürümüş bir şekerlemeden farkın yoktur içten içi bilirsin ama sistemin çarkı olmuşsundur artık geri dönmeye çalışmak gözünde büyür, çok zor gelir üşenirsin.Ve ölümü görünce hissedince anlarsın ne kadar boş şeyler için hayatını hiç ettiğini..
Sistem için çalışıyorsun tamam ama sisteme için yeterli değildir onun istediği gibi giyinmek zorundasın , onun istediklerini almak zorundasın , onun istediği gibi davranmak zorundasın.Nedeni basit farklıkları yönetmek zordur ama bir kavalla bütün sürüyü peşinden gezdire bilirsin.Aldığımız araba ,cep telefonu mesela ,televizyon hm bence hiç biri bizim tercihimiz değiller.Televizyonlara bakın sübliminal mesajlarla doludur.Bilinç altımıza saldırırlar.Sen seçim yaptığını düşünürsün ama bilinçaltıdır aslında seni seçime yönlendiren.Aratın google'dan bulursunuz bir sürü örnek var (birde tavsiye dövüş kulübünü izleyin) her neyse hayran olduğumuz ünlüleri düşünün neden bir sponsorları var da senin benim yok...
Ben bilinçli tüketiciyim diyorsan bende sana derim ki yoldaki panolara bir bakın ,dükkan afişlerine ,reklam filmlerine, neden yakışıklı erkekler ,güzel kadınlarla dolu peki hm çünkü bize o güzel kadınların , yakışıklı erkeklerin giydiklerini giyersek onlar gibi cici olacağımızı düşünmemizi istiyorlar yada ekranda gördüğümüz hayran olduğumuz insanların kullandıklarını alıp , davranışlarını taklit ederek onlar gibi havalı olacağımıza inanmamızı istiyorlar ve bunu başarıyorlar inandırıyorlar bizi bakın etrafınıza hatta kendinize hadi itiraf edin yanılıyor muyum? Ne yanılıyor muyum aaa o zaman en pahalısı 20 euro olan kota bir ton para neden veriyorsunuz , yada aradığın özellikler sahip sana yetecek bir cep telefonunu almak yerine özelliklerinin çoğundan haberdar bile olmadığın tek maaşınla dahi alamayacağın ,aldığın zamanda borcunu ödemek için hayatından çalıp mesai ye gitmek zorunda kalacağın bir cep telefonu niye alırsın kaldı ki yada aynı telefonun beyazı çıktı diye niye harcama yaparsın , altında iyi bir araba varken çokta farkı olmayan sadece isim için arabanı değiştirmeye kalkmak niyedir? vs. vs. Tabi ki bütün suçu sisteme de atmamamız lazım.Ona yüz verende kolaya kaçan da biziz.İşimize geliyor sistemin parçası olmak ,etrafındakilerle aynı olmak bu şekil de kabul görmek , kaval çalanı takip etmek.Belkide sürüden ayrılma ve kurtla yüzleşme vakti gelmiştir...


Okunma 694 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 26 Ağustos 2013 10:56

Son Ekledikleri: Yasin Erensu

Benzer Öğeler (etikete göre)

Bu kategoriden diğerleri: « yok bişi Kelimeler Olmadan.. »

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.