Taş

Taş Cumartesi, 06 Temmuz 2013 08:41

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(4 Oylar)
Ne zaman uzaklaşsam diyarımdan başka diyarlara, yüreğime oturan taşı kaldıramıyorum ruhumdan... Sanki nefes alınamaz gibi. Ne terk edesim geliyor ne de kalasım… Öyle bir çelişkiler yumağı ki, kendimi izlediğim şehrin gürültüsünde kaybolmuş hissediyorum. Baktığım evlerdeki yaşamın hislerini tek tek özümsemek istiyorum. Hayatımı o evdeki ruh haline lamine etmeye çalışıyorum. Yalnızlığı hissediyorum bu duyguların altında ezilen. Anlık hayallerimle birlikte nefesimi derin derin alıyorum. Özlem de duyuyorum. Belki geldiğim yerden gideceğim için, belki de gittiğim ve döneceğim yer için. Belki de sadece farklı bir hayata özlem… ya da şükür hayatıma. Aynı havayı paylaştığım bilinmez yürekler çekici geliyor… evlerin kokusu, insanların konuşmaları, sesler… Bana yabancı, ama başkalarının hayatlarının parçası olan … üzüntüleri, kavgaları, mutlulukları, doğuşları, ölümleri, kayboluşları, başlangıçları, ayrılıkları ve aşkları….
Anlık mutluluklara dalarak içime daha da bastırıyorum yüreğime oturan taşı. Ağrısa da yüreğim hoşnutum. Yaşadığımın farkına varıyorum. Nefesimi zor da olsa alıyorum. Tüm sorunlara, mutsuzluklara, şikayetlere ve yaşanmamışlıklara rağmen dönmek istediğim yer var.
Benim seçimlerim var.
Kendi seçimlerini yapan milyonlarca insan var.
Yalnız değilim fark ediyorum.
Yüreğimi sıvazlıyorum. Taşı hissediyorum…
Anlıyorum ki yaşıyorum.


Okunma 773 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 08 Temmuz 2013 12:42
güncem tuna

neden bilinmez düğümlendi boğazım... gerçeklerden daha çok hayallere daldım. yalnızlığın tadını çıkarttım, ama yine de anladım ki hayatımın amacı PAYLAŞIM.

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.