Mutlu Olmak İsteyen Çocuklar.. Salı, 02 Temmuz 2013 12:19

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(7 Oylar)
Kız kendisine zor bir yer seçmişti.. Biliyordu o hastahanedekilerin ne parası, ne umudu vardı.. Ama hazırdı.. Girdi başhekimin odasına ve hasta seçmek istediğini söyledi.. Başhekim elindeki listeyi gösterdi, kız baştan yedinci çocuğu seçti.. Sıra tanışmaya gelmişti ufaklıkla..

İçeriye girdiler.. Çocuk kolundaki iğneden kurtulmayı istiyordu.. Annesi eve gidip oğluna güzel bir yatak sermeyi, yemese de sevdiği yemekleri yapmayı hayal ediyordu.. Babası ise çıkışta parayı nasıl ödeyeceklerinin derdindeydi.. O odadakilerin hiç birisi ölümün o çocuğun yakınlarında dolaştığından haberdar değildi.. Çocuk kanser olabilirdi, paraları olmayabilirdi ama ölüm o kadar kolay olamazdı.. Hele böylesi küçük bir çocuk için..

Kız sevmişti ufaklığı olmasını istemediği kadar tatlıydı çocuk.. Bazen ona bakıp bir çocuğu olmasını bile istiyordu.. Kitaplar okudular birlikte, yatakta oynanabilecek hangi oyunlar varsa oynadılar, kız ona çiçekler alıp getirdi odası güzel gözüksün diye.. Acısını hafifletmek istiyordu çocuğun.. Görevi buydu, çocuğu gerçeğe hazırlamak..

Başhekim az kaldığını söylüyordu.. Kız açtı bilgisayarını, çocuğun Antalya’yı bile bilmemesini umursamadan dünyayı gösterdi ona.. Dünya dedi, senin bir gün gezmeni, her toprağına ayak basmanı bekliyor.. Gezerken acı çekenleri göreceksin çünkü senin kadar şanslı olamadıkları için üzgün olacaklar.. Çok mutlu olanları göreceksin seni orada gördükleri için mutlu olacaklar.. Bir sürü şey görebilirsin ama durma.. Sadece gördüklerini anlat onlara..

Dünyayı gezenleri anlattı kız, hep mutlu olanları; açlıktan ölen çocukları, babasının altında kalanları anlatmadı.. Hayatın adil olmadığını söylemedi.. Gözlerini kapamadan önce söyledi onu çok sevdiğini ve gözlerine bakıp onu sevdiğini söylemesini istedi çocuktan..

Annesi artık düşünmüyordu eve gitmeyi, babası düşünmüyordu nasıl ödeyeceğini.. Oğlu iyi olsunda gerekiyorsa hırsızlık bile yapardı..

Ertesi hafta kız yine gitti.. Elinde olsa gün doğmadan gidebilirdi ama elinde değildi.. O gün şarkılar söyledi çocuğa, bilmediği çocuk şarkılarını öğrenmişti onun için.. Ve çocuk o hafta ayaklarındaki hissi kaybetti.. Kızın canından can gitti.. Çocuk sordu, abla geçicek mi bu hastalık, geçerse parka gidermiyiz.. Kız hastanenin bu kısmında yalan söylemenin günah olmadığını biliyordu.. Evet dedi.. Evet sadece biraz kalıcak.. Ama şimdi bunları düşünme çıktığımızda saatlerce oynamamız için dinlenmelisin sadece bunu düşün.. Çocuk sevinçle çekti yorganı o zaman uyumalıyım ki vakit çabuk geçsin.. Kız yine onu sevdiğini söyledi giderken biliyordu çok vakti yoktu..

Son çıkışı olduğunu hissetti o kapıdan çıkarken.. Görevini tamamlamanın verdiği acıyla anneyi öptü, sabır diledi onun için.. Çok değil sadece 5-6 adım atmışken acıdı kalbi.. Çocuk melek olup gitti bu dünyadan.. Yeni ülkeler keşfetmek için..


Okunma 1297 defa Son Düzenlenme Perşembe, 04 Temmuz 2013 14:03

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.