Kapıdan hışımla giriş yapılır, hem de itina ile!

Kapıdan hışımla giriş yapılır, hem de itina ile! Salı, 18 Haziran 2013 07:34

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(12 Oylar)
“Her şeyi bir kenara bırakmalıyım. Evet evet… “ sessizce ayna gibi parlayan yan duvara yöneldi bakışları. Ancak aynadaki kişi gibi o da inanmıyordu, bu gözlerinden o kadar belliydi ki… Hafifçe sarsılan asansör durakları ve kapıları sessizce açıldı… Birden asansörden boğucu kalabalığına rağmen ayrılmak istemedi. İçeride çalan müzikten mi, aydınlıktan mı, sormaya gerek yoktu. Cevap hiç biriydi.
Çatık kaşlar ile ilk adımını attı, omuzuna çarparak çıkan kalabalığın arasından. İşte şimdi lobinin tam ortasında idi. Terleyen avuçlarını birbirine bastırdı. Sanki kalp atışlarını sakinleştirecekmiş gibi kendini telkin ediyordu. Yere çevirdi gözlerini. Lobinin ortasındaki parlak mermerden oluşturulmuş göbek dikkatini çekti. Sanki kutup yıldızı haritasına benziyordu.. Kendi etrafında üç yüz altmış dereceye yayılmış oklar… “hah bir bu eksikti” diye mırıldandı ve hemen bakışlarını yerden kaldırdı. Üst üste bu kadar kişisel gelişim kitabı okursa olacağı bu idi. İşte şimdi nereye gideceğini bilemezken bir de bunu doğrulayan mesajlar her yerde oluşmaya başlamıştı. Bu 10. Katta inecekken 12. Katta inmesini de açıklıyordu. Buradan hemen çıkmalı idi. Tam arkasını dönmüştü ki asansörün kapanan kapılarından tekrar huysuz yüzünün yansıması ile karşı karşıya kaldı. Hızla sağına soluna baktı, bu koskoca plazada elbette ki merdiven de düşünülmüş olmalıydı. Hemen soluna yönelerek merdivenlere çıkan kapıyı hızlıca ittirdi ve havalandı… Ne olduğunu anlamadan sırtına saplanan bıçak gibi acı ile yerde kalakaldı. Gözlerini açtığında karşısında bakan gözler çok tanıdıktı. Ama biraz önce aynadan gördüğü korkaklığı barındırmayan gözler idi bunlar. Uzatılan elleri tutup doğruldu.
Duyduğu tek cümle; “kızım, geldin” idi.


Okunma 791 defa Son Düzenlenme Salı, 18 Haziran 2013 09:20
güncem tuna

neden bilinmez düğümlendi boğazım... gerçeklerden daha çok hayallere daldım. yalnızlığın tadını çıkarttım, ama yine de anladım ki hayatımın amacı PAYLAŞIM.

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.