Derin bir nefes aldım ve hayatı akışına bıraktım.

Derin bir nefes aldım ve hayatı akışına bıraktım. Salı, 18 Haziran 2013 07:33

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(10 Oylar)
Bu kolay mı oldu; hayır. Hem de tam anlamı ile başardığım da hala söylenemez.
Ama adımımı attım bir kere. Düşünmeden acaba mı diye.
Ekmek derdi gibi maddeyi dert edenleri dert ederken kendime, artık oluruna bıraktım şu cümle ile; “ucunda ölüm yok ya…”
Kızgınlığım diz boyu aslında. Hayatın akışına mı desem, çocuğuma vakit ayıramamam mı, kocama, evime.. tüm bunlardan da öte kendime. Kapalı bir köşeye çekilmekti uzun zamandan beri isteğim. Her köşe yazarının bir kere de olsa yazdığı, herkesin içinden belki de her gün geçirdiği çekip gitmek idi benim de tek istediğim.
Ağır geliyor diyordum hayatımı yöneten işimin götürdükleri için. Kendi kendime hiç söylenmeden omuzuma yüklediklerim için.
Ama anladım ki ben izin vermişim. Ben söylenmişim. Herkesten öte de ben dert edinmişim. Ve bir güzel omuzlarıma yüklemişim ne varsa etrafımda, hem de daha sorun olmadan. Ne zaman ki “acil” oldu takma adım , dur bakalım dedim. Ne oluyor! Ne bu acele, ne bu dert tasa, ölüm mü var ucunda.. Acele acele nereye. Batan geminin mallarını mı kurtarmam lazım? O zamandan beri aslında kızmam gerekenin kendim olduğunu anladım. Sanki yaptığım işlerde kendimi paralayınca daha da başarılı olduğumu düşünürdüm, ancak şimdi durup nefes alınca ve gülümseyince başarılı olabileceğimi anlıyorum. Bunu bu tempoda uygulamak kolay mı pek değil. Ama zorlandığım anlarda gülüyorum.
Şimdi de hayatımı değiştirecek olan korkumun üstesinden gelmem lazım, daha düşünmeye başlamadım. Ama defterime madde olarak aldım.


Okunma 2068 defa Son Düzenlenme Salı, 18 Haziran 2013 09:14
güncem tuna

neden bilinmez düğümlendi boğazım... gerçeklerden daha çok hayallere daldım. yalnızlığın tadını çıkarttım, ama yine de anladım ki hayatımın amacı PAYLAŞIM.

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.