Ses'im Ve Fazlası...

Ses'im Ve Fazlası... Cuma, 03 May 2013 18:18

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(11 Oylar)
Ne güzel bir ses tonum var kim bilir ? Ne kadar farklı, Bana ait vurguları olan ve seçtiğim kelimelerdeki özgün hal !

O kadar nadir anlarda duydum ki ses tonumu dışarıdan neye benziyor bilmiyorum. Düşündüğüm gibimi ? İfadelerim güçlümü ? Yoksa sıradanmı ? Yada ezber cümleleri bendede varmı ? Bana ait fark etmediğim bir gerçek daha…Hani ben kendimi biliyordum ? Tüm özelliklerimi tanıyordum, Daha ses tonumu bile bilmiyorum…Duyduğum birkaç an’da şaşırdığımı hatırlıyorum. Basit bir şaşkınlık, Aaaa bu benim ses tonummuş ? Senin şaşırmadığın ses tonuma ben şaşırıyorum, İçime döndükçe…

Peki mimiklerim ? Yerli yersiz gülümsüyor muyum ? Kollarımı hızlımı hareket ettiriyorum ? Düşünmeliyim bunu, Bilincim ile yapmıyorum değimli ? İki oldu, Bende kontrol edemediğim ikinci gerçek, Yüzleşsem mi bu durumla yoksa kaçsam mı ? Hangisi kolay ? Tabii ki kaçmak ama kolay olanı seçmemeliyim, Zor olan neydi yüzleşmek. Hayır hayır şikayetçi değilim, Yalnızca farkında değilim, değilmişim.

Etkilendiğini söylüyorsun, daha ben tanımıyorum ki ses tonumu, mimiklerimi, gülümsememi. Daha ben tanımıyorum ki sana yansıttığım beni.

Bir yolculuk daha, Bugünden başlayacak bir yolculuk daha, kendimle yapacağım bir yolculuk. Eşlik etmeni istesem senden ? Ses tonumu anlatsan bana ve daha fazlasını. Söz veriyorum büyük bir merakla dinleyeceğim. Merak edersen eğer bende sana anlatacağım sesini, Bendeki yarattığı etkiyi. Belkide bu yolculukta ortak anlarımız olacak, O anlarda MERHABA demen yeterli, Anlıyor olacağım seni.

Şimdi dinlenme ve dinlendirme zamanı, düşündüklerimi hazmetme zamanı, bir miktar geçmişe dönme ve geçmişi tekrar görme zamanı, İyi hissedersem kendimi biraz zaman sonra şimdi zamanı, Şu an’a ait fotoğrafları görme zamanı ve sonrası geleceğe gülümseme zamanı, Geleceği hayal etme, hissetme ve mutluluk zamanı. Bir çok güzel fotoğrafın içinde kendimi hayal etme ve geleceğimi yaratma zamanı…

Peki sen ? Yazdıklarım senin duygularını tetikliyor mu ? Okuduğun bu yazıdaki an’ı kendine ait kılıyormu ? Yalın düşüncelerle düşündürüyormu ? Yoksa büyük bir hiçlikmi ?

Gülümsediğimi bilmen yeterli, Gülümsemen yeterli…

Tüm zamanlarda...


Okunma 962 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 29 May 2013 09:52
b & b

Okur, yazar, düşünür, farkeder ve...

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.