...sonra,kurmaya Çalıştığın Hayata Geri Dönersin

...sonra,kurmaya Çalıştığın Hayata Geri Dönersin Salı, 16 Nisan 2013 16:04

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(6 Oylar)
Çabalıyoruz hepimiz öyle değil mi..ister biri için,birileri için ister kendimiz için..ama çabalıyoruz değişmeyen o.Önüne gelen ve sıraya konmuş,çoğu zaman dayatma olarak algıladığın okul yılların çabucak geçiyor.Çok şikayet ediyorsun.Annen baban yanındaya çok kızıyorsun olur olmaz şeylere bile.Vakit inanılmaz hızlı oysa.Geçip giden zaman kaç yaşında olursan ol,illa ki yaşanılanı özlettiriyor. Yaşayamadığın ya da farklı olsun istediğin şeylerse...onlar için bir şey yapamayacak olman çok üzüyor.Bir şekilde susup önüne bakma zamanı biliyorsun.Olabildiğine ilerlemek tek derdin.Alıp çantanı tek başına çıkıyorsun evden.O heyecan,o korku,endişe..kimleri bırakmadın ki geride.Ama yol seni bekler.Daha yapılacak kariyer var,kurulacak bir hayat var,tıpkı anne babanın ailelerini bırakıp kendi hayatlarını kurdukları gibi..Gittiğin yerde elinden geleni yapıyorsun,güçlüsün.Hem çalışıp paranı kazanıyorsun hem okuyorsun.Kendi içinde başka alanlar bulup,kendini daha da keşfedip,başka dallarda kariyer planlıyorsun,okuyorsun,yazıyorsun...O ayrıldığın yer vardı hani,işte orasını unutuyorsun.Farkında olmadan bağını inceltiyorsun.Evet hayat senin hayatın ama onlarsız gideceğin,onlarsın yapacağın hiçbir şey seni mutlu etmeyecek.Bunu zamanında anlamıyorsun.Hayatın telaşına kapılıp,hep sığındığın limandan uzaklaşıyorsun..
Özeleştiri yapmak lazım her zaman.Senin bu hayat telaşında,belki elinden tutup bir noktaya getiremiyor annen seni ama ellerini açıp kalpten dua ediyordur...Babanla çok konuşmuyorsun belki ama,sözde o güçlü hayatında,kendine yetemediğin zamanlarda nasılda her şeyiyle yanında bi hatırla..Kardeşin desen..bu kelimenin nereden geldiğini açıklamama bile gerek yok..
Ben 30 yaşımda değilim.Hayat kötü,berbat veya çok yaşanılası diyecek kadar da yaşamadım ama çıktığım bir yol var.Hem kendi içimde,hem de var olmak için ilerlediğim bir yol.Ve ben öğrendim ki bu yolda ne kadar güçlü olursan ol,o yola çıkmadan öncesini arkanda bırakmayacaksın.AİLEM benim her şeyim..AİLEN senin her şeyin..

Benim tavsiyem onlarsız hiçbir yolda yürümeyin.İnşallah keşke demeyin ama,olurda derseniz,dediğiniz keşkeler onlar için olmasın.Bıraktığımız gibi bulduğumuz,dönebildiğimiz tek yer onların yanı çünkü..


Okunma 767 defa Son Düzenlenme Perşembe, 18 Nisan 2013 10:45

Son Ekledikleri: Tuğba Nur Kulabaş

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.