Bu Senin İçin Pazartesi, 17 Eylül 2012 10:01

Yazan 
Bu yazı için oy ver!
(765 Oylar)
Dışarısı soğuk, yağmur yağıyor. İçime akıttığım gözyaşlarım sanki yağmur olup üzerime yağıyor.
Yarın son defa yaşayacağız yıllarca yaşadıklarımızı. İlk günkü tadında son defa kucaklayacağız birbirimizi. Hep yaptığım gibi evden çıkmadan önce aynaya bakıp, saçımı düzelteceğim ve “hazırım “ diyeceğim. Yarın son defa senin için güzel olacağım, son defa tutkunu olduğum sana kavuşacağım.
Hatırlıyor musun ilk tanıştığımız günü? Ben daha üniversiteden yeni mezun olmuştum. Ayağımda yumurta topuk kiremit rengi ayakkabılarım, üzerimde dizlerime kadar gelen kemik rengi düz eteğim, kemik rengi saten gömleğim ve kahverengi hırkam. Bilirsin bu renkleri çok severim.
Nasılda heyecanlıydım ilk karşılaşmamızda. Kalbimin sesi tüm sesleri bastırıyordu sanki. Biliyorum sende benim gibiydin, anlamıştın yaşanacak olan sonsuz aşkı.
Karanlıkta yollara düşerdim. Korkarak sabahın ilk ışıklarında, dar sokaklarından Kurtuluş’un Osmanbey’e gelirdim. Nedense Osmanbey’e gelince korkum geçerdi, ne de olsa insanların arasındaydım, hem annemin duaları da vardı, korurdu beni, bir şey olmazdı bana.
Seni beklemeyi severdim. Seni beklerken yaşayacağım mutluluğun hayaliydi beni mutlu eden. Kokun gelirdi burnuma. İçime çekerdim derin derin kokunu.
Büyütürdü beni senin aşkın. Sanki seninle var olmuş, senle hayat bulmuştum. Dolaşırdı aşkın damarlarımda, ben sen, sen ise ben olmuştun. Beraber nefes alan, birlikte “ tek “ olandık. Dokunduk bir birimizin kalbine, bir olduk, aynı olduk.
Zaman bize bir şey yapamadı. Yoruldukça sarıldık, nefesimiz kesildiğinde ise nefes olduk birbirimize, güçlü olduk, beraber durduk her şeyin önünde.
Ama artık veda zamanı. İkimizde yorgunuz. Biraz dinlenelim, ayrı ayrı nefes almayı öğrenelim. Sensizde yaşamalıyım, var olmalı, hayat ta kalmalıyım. Artık karanlıktan da korkmuyorum. İçimde yaktığın ışıkların, yollarımı aydınlatacağını biliyorum.
İzlerini, hep bıraktığım izlerimde bulacaksın. Hayatıma kazıdıkların ben var olduğum sürece var olacak. Tıpkı benim senin hayatına kattıklarım gibi. Her yerde sende beni göreceksin, başını çevirdiğin her yerde, dokunduğun her şeyde. Geçmişinde geleceğinde hep ben olacağım.
Birbirimizi görmesek de, kokumuzu duymasak da sen bende, bende sende yaşayacağım, hiç bir şeyi unutmadan, pişman olmadan.


Okunma 1574 defa Son Düzenlenme Perşembe, 20 Eylül 2012 12:34

YAZAR ARA


ÜYE GİRİŞİ

EN ÇOK OYLANANLARYAŞAM ATÖLYESİ

Hiç resim yok
  Kapat

Başsağlığı


Blog yazarlarımızdan Şerife Mutlu’nun hayatını kaybetmiş olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hanımefendiye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.